Поддршка

Почни

„Speaktor“ е онлајн софтвер за конверзија од текст во глас кој го забрзува процесот на конверзија со користење на најсовремена вештачка интелигенција. Нашата веб-апликација може да се користи на многу области од конверзија на списанија до интервјуа.

Треба само да се регистрирате и да ја потврдите вашата адреса за е-пошта за да добиете бесплатен пробен период. Откако ќе се регистрирате, ќе бидете пренасочени на контролната табла на вашата сметка. Од оваа страница можете да започнете нова конверзија од текст во говор, да ги преземате вашите датотеки или да ги прегледате претходните задачи.

Прво кликнете на страницата Моја сметка за да отидете на вашата контролна табла. На контролната табла, кликнете на соодветната услуга за конверзија. Ќе влезете во соодветната страница за услуга.

На страницата за услугата, изберете го јазикот и кликнете на подигнете датотека. Ако изберете погрешен јазик, освежете ја страницата и обидете се повторно. Ќе се отвори скокачки прозорец, од вас ќе биде побарано да ја изберете датотеката што сакате да ја конвертирате. Почекајте додека не се постави вашата датотека. Статусот на вашата датотека ќе биде поставен како „Се обработува“ на страницата за нарачки. Честитки, го направивте тоа!

По неколку минути (обично 1/5 од должината на датотеката) вашата конверзија ќе биде подготвена. На вашата контролна табла, кога ќе видите дека статусот на вашата датотека е завршен, тоа значи дека можете да ја отворите. Кликнете на прегледот за да ги отворите соодветните датотеки и да слушате.

Да! Потребно е само да се регистрирате за да го добиете вашиот бесплатен кредит. Ќе го видите вашиот преостанат кредит на страницата на вашата сметка.

Не, не ви треба кредитна картичка за да ги испробате нашите говорни услуги за текстуални пораки.

Ние нудиме 100% гаранција за задоволство. Ако не сте задоволни со квалитетот на конверзијата или нашите услуги, испратете мејл на customer@transkriptor.com и известете не во рок од 7 дена од плаќањето. Ќе направиме 100% рефундирање. Имајте предвид дека секој клиент може да поднесе најмногу едно барање за рефундирање

За Текст во глас

Проверете подолу за поддржани јазици. Работиме неуморно за да додадеме повеќе наскоро! Ако имате претпочитање јазик, ве молиме испратете е-пошта на customer@transkriptor.com

 • Знаме за en Англиски
 • Знаме за pt-br португалски (Бразил)
 • Означете за pt-pt португалски (Португалија)
 • Знаме за де германски
 • Знаме за тр турски
 • Знаме за ес шпански
 • Знаме за фр француски
 • Знаме за него хебрејски
 • Знаме за тоа италијански
 • Знаме за идентификација индонезиски
 • Знаме за ru руски
 • Знаме за vi виетнамски
 • Знаме за ар арапски
 • Знаме за zh-hans кинески (поедноставен)
 • Знаме за nl холандски
 • Знаме за pl полски
 • Знаме за ти тајландски
 • Знаме за бн бенгалски
 • Знаме за бг бугарски
 • Знаме за час хрватски
 • Знаме за cs чешки
 • Знаме за да дански
 • Знаме за et естонски
 • Знаме за фи фински
 • Знаме за ел грчки
 • Знаме за здраво хинди
 • Знаме за ху унгарски
 • Знаме за е исландски
 • Знаме за ga ирски
 • Знаме за ja јапонски
 • Знаме за ко корејски
 • Знаме за лв латвиски
 • Знаме за lt Литвански
 • Знаме за мк македонски
 • Знаме за ms малајски
 • Знаме за бр норвешки бокмал
 • Знаме за ро романски
 • Знаме за с.р српски
 • Знаме за ск словачки
 • Знаме за сл словенечки
 • Знаме за св шведски
 • Знаме за Обединетото Кралство украински

Можете да прикачувате аудио датотеки од кој било уред на веб-локацијата ”Speaktor”.

Ако најдете грешка, ве молиме испратете ја е-пошта на customer@transkriptor.com . Ќе се обидеме да го решиме проблемот во рок од 24 часа. Ве молиме наведете детали (вклучувајќи URL на веб-страницата) во вашата пошта.

На вашата страница за конверзија можете да најдете формулар за повратни информации, ние навистина ги цениме вашите повратни информации за да ги подобриме нашите услуги.

Сметка и приватност

За да обезбедиме мир на умот за сите наши корисници:

 • ги шифрираме сите податоци на нашата страница
 • ги извршуваме сите наши услуги на облакот.

Дополнително, ние не хостираме ниту работиме наши сопствени рутери, балансери на оптоварување, DNS сервери или физички сервери што овозможува дополнителен слој на безбедност за датотеките на сите наши корисници.

Нашиот центар за податоци се наоѓа во Европската унија. Тоа е објект во согласност со Tier IV, PCI DSS и ISO 27001, а ние сме целосно усогласени со Општата регулатива за заштита на податоци (GDPR).

Секогаш кога поставувате датотека на Transkriptor, ние сме должни да се погрижиме да биде заштитена во секое време. Меѓу чекорите што ги преземаме се следниве:

 • Сите поставувања остануваат 100% ваша сопственост
 • Ние ги шифрираме и заштитуваме вашите податоци во секое време

Ние работиме со голем број амбасади, конзулати, истражувачки институции, адвокати, лекари и новинари, па затоа е толку важно вашата безбедност и приватност да бидат заштитени во секое време

Можете да ги избришете вашите датотеки од вашата страница за нарачка. Ако го задржите, вашите текстуални датотеки автоматски ќе се избришат по 30 дена. Вашата гласовна датотека ќе биде избришана по 90 дена. Преземете ги вашите гласовни датотеки пред 90 дена (функцијата за преземање доаѓа наскоро).

Ве молиме испратете ги барањата за бришење сметка на customer@transkriptor.com .Вашата сметка и сите релевантни податоци ќе бидат избришани во рок од 24 часа.

Контактирајте не

Прашајте не Не го најдовте тоа што го барате?

Нудиме поддршка 7×24, слободно прашајте што било.

Ќе ви одговориме со е-пошта во рок од 24 часа.