Како да користите текст во говор со Reddit?

Овозможување на функцијата текст во говор во Reddit

Ако сте претплатник на Reddit , знаете дека има многу текст што треба да се просее. Без разлика дали ги следите вестите или ја читате вашата омилена подредит, секогаш има нешто ново за читање. Но, понекогаш, може да биде тешко да се најде време да седнете и да го прочитате целиот текст на Reddit. Тоа е местото каде што доаѓа текст во говор.

Како ја користите функцијата „Текст во говор“ на Reddit?

Reddit не вклучува стандардна функција за текст во говор во реално време. Ќе ви помогне доколку користите софтвер од трета страна за да ги конвертирате текстовите на Reddit во говор.

 • Изберете софтвер за автоматско пренесување текст во говор врз основа на вашите преференции.
 • Копирајте ја содржината или врската на Reddit и залепете ја веб-локацијата, екстензијата за хром или мобилната апликација на давателот на услугата
 • Autoreader ја подготвува снимката во која го искажува текстот за неколку минути
 • Извезете аудио датотеки што ги дозволува читачот tts
 • Сега кога е достапна аудио верзијата на претплатите на Reddit, можете да ја користите за да креирате подкаст, TikTok или видео на YouTube или да го споделите со вашите пријатели.

Можете да користите онлајн апликации за Microsoft или iOS или мобилни апликации за Android и iPhone, во зависност од вашата услуга текст-во-глас.

Кои се предностите од користењето текст-во-аудио за читање подредити?

 • Заштедете време: за разлика од другите платформи за социјални медиуми како што се TikTok и Instagram, Reddit е медиум ориентиран кон текст. Тоа е исто така различно од Твитер. Твитер е едноставно платформа за кратки параграфи, а Reddit е единствена платформа со долги написи.
 • Слушајте каде било: Текст во говор е одличен начин да слушате Reddit каде било. Без разлика дали патувате на работа, вежбате или едноставно се одморате од зјапањето во екранот, текстот во говор ви овозможува да ги следите сите најнови содржини без да морате сами да ги читате.
 • Пристапност: Софтверот за текст во говор ја зголемува достапноста на содржината. Луѓето кои се слепи или со оштетен вид можат да имаат корист од информациите што се наоѓаат на Reddit.

Дали е можно да се создаде содржина за YouTube со објави на Reddit?

Да, многу луѓе создаваат содржина за YouTube со објавите на Reddit. Некои поединци користат програми за текст во говор за да ги претворат објавите на Reddit во аудио датотеки. Тие потоа го спојуваат аудиото со подготвеното визуелно и заработуваат со споделување на овој материјал на различни платформи за социјални медиуми, како што се видеа на YouTube или подкасти. Раскажувањето приказни е најпопуларниот концепт на Reddit, а овие приказни се погодни за конвертирање на видеа од текст во говор . Постојат неколку примери на канали на YouTube фокусирани на Reddit. Повеќето видеа беа создадени со глас на автоматски читач и слики од екранот на содржината.

Како да го смените гласот од текст во говор на Reddit?

Гласот што се користи за конверзија од текст во говор зависи од софтверот што го користите. Некои софтвери обезбедуваат различни акценти на еден јазик.

Како да го смените јазикот на текст во говор на Reddit?

Јазичните опции за конверзија од текст во говор зависат од софтверот што го користите. Најдобро би било да внимавате на поддржаните јазици. Популарното мнозинство на конвертори од текст во говор поддржуваат само англиски јазик. Speaktor поддржува текст во говор на повеќе од 50 јазици.

Што е Редит?

Reddit е интернет платформа заснована на заедницата. Има форуми на различни теми, кои се нарекуваат subreddits. Корисниците можат да забележуваат на туѓите објави и да придонесуваат со слики, видеа, зборови или врски.

Кога беше развиен Reddit?

Редит е страница за социјално вмрежување која е основана во јуни 2005 година.

Како да се најавите на Reddit?

За компјутер:

 • Одете на веб-страницата на Reddit
 • Кликнете на најавување во горниот десен агол на страницата
 • Изберете метод за креирање сметка
 • Допрете Најави се ако се најавите користејќи корисничко име и лозинка.

За мобилни апликации:

 • Преземете ја апликацијата од продавницата за апликации на вашиот уред без никакво плаќање
 • Допрете го симболот на сметката во горниот десен агол, а потоа Регистрирајте се/Најавете се на страницата што се појавува
 • Кликнете на Креирај сметка за да продолжите
 • Изберете опција за создавање сметка
 • Допрете Продолжи ако се најавите користејќи корисничко име и лозинка.

Зошто видеата на Reddit немаат звук?

Ако не се работи за вашиот уред, може да има две главни причини за проблеми со звукот:

 • Некои видеа можеби се објавени на Reddit без звук од поединецот кој го придонел материјалот.
 • Ако видеото вклучува содржина за возрасни, тоа може да биде оневозможено.

Најчесто поставувани прашања за Reddit:

Кои се најпопуларните подредити?

Постојат неколку популарни подредити. Еве три примери од нив:

 • r/AskReddit : AskReddit на Reddit е подредит каде што корисниците можат да поставуваат какви било прашања што ги имаат. Ако сте љубопитни за тоа што другите луѓе мислат и зборуваат, AskReddit е одлично место за почеток. Со милиони корисници, секогаш има некој кој има интересна перспектива за која било дадена тема. Без разлика дали барате сериозна дискусија или сакате да ги прелистувате прашањата и одговорите дадени од други корисници, AskReddit вреди да се испита.
 • r/ Funny : Ако барате смеа, нема недостиг од опции на r/Funny. Од видеа и GIF-ови до мемиња и шеги, има по нешто за секого (и многу што ќе им се допадне на повеќе сетила за хумор).
 • r/StartledCats : И нема подобро место да ја цениме комичната вредност на нашите пријатели од мачки отколку на r/StartledCats, подредит полн со видеа од мачки кои реагираат на ненадејни движења или секојдневни човечки активности кои тие не ги разбираат целосно. Од зачудувачки реакции до комична конфузија, овие видеа никогаш не успеваат да забавуваат и забавуваат.

Зошто Reddit стана попопуларен?

Постојат многу причини зошто луѓето го сакаат Reddit. Некои од главните причини се:

 • Анонимност: Анонимноста е еден од најфундаменталните концепти што го одделуваат Reddit од другите сајтови. Поединците се подготвени да се изразат отворено и анонимно. Ова создава чувство на безбедност и им овозможува на корисниците да бидат поискрени едни со други. Исто така, им овозможува на корисниците да споделуваат информации што можеби не се чувствуваат удобно да ги споделат јавно.
 • Систем за модерација: Модераторите имаат овластување да забранат и бришат материјали и корисниците за да одржуваат безбедна и безбедна околина на Reddit. Ова е метод за зголемување на квалитетот на објавите на Reddit.
 • Солидни заедници: Subreddits им овозможуваат на луѓето со различни интереси да се соберат и да дебатираат на тема во длабочина додека ги споделуваат своите информации и размислувања. Ова е одлична можност да запознаете поединци кои ги споделуваат вашите интереси и да дознаете повеќе за нив. Исто така, може да биде одлична можност да запознаете поединци од целиот свет со слични интереси.
 • Систем за гласање: Редит редовно собира повратни информации од корисниците со механизми со гласање позитивно и против.
Споделете ја објавата:

Најсовремена вештачка интелигенција

Започнете со Speaktor сега!

Поврзани написи

Отворање на функцијата текст во говор на TikTok
Speaktor

Како да користите текст во говор на TikTok?

Една од најголемите ѕвезди на TikTok е неговата гласовна функција за текст во говор. Наместо едноставно преклопување на текстот во вашето видео, сега можете да добивате преводи на глас да

Speaktor

Како да се користи текст во говор на раздор?

Како да направите раздор да ги чита вашите пораки? Во својата наједноставна форма, можете да ја користите командата „/tts“ за да користите текст-во-говор. Откако ќе напишете /tts, оставете празно место

Приспособување на поставките за текст во говор во Google Docs
Speaktor

Како да вклучите текст во говор со Google Docs?

Како да ја активирате екстензијата текст во говор на Google „Screen Reader“? Првото нешто што треба да се знае е дека само прелистувачот Google Chrome поддржува екстензија на Google „Screen

Претворете текст во говор на Инстаграм
Speaktor

Како да конвертирате текст во говор на Инстаграм?

Како да додадете текст во говор на макари на Инстаграм? Текст во говор е едно од најновите ажурирања на Инстаграм. Функцијата читање-текст-гласно на Instagram го претвора текстот во аудио. Покрај