Најдобрите романтични аудио книги

најдобри романтични аудио книги

Достапни се многу фантастични романтични аудио книги кои се грижат за различни преференции и поджанрови во романсата. Значи, еве неколку високо ценети романтични романи кои добија позитивни критики:

1. „Outlander“ од Дијана Габалдон, раскажана од Давина Портер

2. „Играта на омраза“ од Сали Торн, раскажана од Кејти Шор

3. „Гордост и предрасуди“ од Џејн Остин, раскажана од Розамунд Пајк

4. „Кука, линија и мијалник“ од Теса Бејли

5. „Lovers Book“ од Емили Хенри, раскажана од Џулија Вилан

6. „Love on the Brain“ од Али Хејзелвуд, раскажана од Брук Блумингдејл

7. „Црвено, бело и кралско сино“ од Кејси МекКвистон

8. „Сведокот“ од Нора Робертс

9. „Witches Get Stuff Done“ од Моли Харпер, раскажана од Теди Хамилтон

10. „Бриџертонови: Војводата и јас“ од Џулија Квин, раскажана од Розалин Лендор

11. „Назад кон твојата љубов“ од Киана Александар

12. „Дел од твојот свет“ од Аби Хименез

13. „Започнува со нас“ од Колин Хувер

14. „Злосторства на страста“ од Џек Харбон

Овие романтични аудио книги нудат волшебни приказни, незаборавни ликови и талентирани наратори кои оживуваат романтика и емоции. Без разлика дали претпочитате милијардерска романса, историска романса, современа романса или романтична комедија, оваа листа вклучува мешавина од популарни наслови што одекнаа и кај читателите и кај слушателите. Можно е да се најдат овие најпродавани авторски книги од Audible и Amazon со добра нарација на аудио книги.

Со овие романтични аудио книги, можете да најдете млади возрасни ликови кои се намќорести, достојни за несвестица, срцекршачи или дури и лоши момчиња, кои се незаменливи елементи на романтичните романи.

1. Romance Audiobook Outlander од Дијана Габалдон

Додека го истражува античкиот круг од стоечки камења, Клер Рандал е вратена назад во времето, оставајќи го својот свет – и нејзиниот сопруг – зад себе во 1945 година и изникнувајќи се во Шкотска од 18 век. Таму таа се среќава со Џејми Фрејзер, а нивната средба предизвикува епска романса исполнета со авантури. Со приближно 33 часа, Outlander може да се слуша подолго, но беспрекорната нарација на Давина Портер помага времето да помине.

2. Играта со омраза од Сали Торн

Ако не можете да се наситите од испробаните и вистински непријатели на љубовниците, тогаш ќе ви се допадне оваа урнебесна и искрена романтична аудио книга на работното место. Џошуа Темплтон е соработник и заколнат непријател на Луси Хатон, а двајцата се фатени во постојана битка во канцеларијата.

3. Романтична аудиокнига Гордост и предрасуди од Џејн Остин

Има многу избори за слушање како Елизабет Бенет се заљубува во г-дин Дарси, но тешко е да се надмине овој. Розалин Лендор, чии заслуги за аудио книги ги вклучуваат актуелните романтични моќници како Џулија Квин и Мери Балог, ја прави правдата на познатиот роман на Џејн Остин. Значи, остроумните набљудувања на Лизи и предлозите на Дарси никогаш не звучеле подобро.

4. Романтична аудиокнига Кука, линија и потопување од Теса Бејли

Во оваа романтична аудио книга, авторката Теса Бејли е експерт во доловувањето на интензивната хемија и вистинските пријателства меѓу нејзините ликови, серијата „Сестрите Белингер“ е одличен пример за тоа. Исто така, сега ја имаме втората книга од серијата, Кука, линија и мијалник која ја следи Хана Белингер која е пријателка со рибарот Фокс Торнтон.

5. Љубителите на книги од Емили Хенри

Наградуваната Џулија Вилан е беспрекорна во нејзината изведба како Нора Стивенс, затегнатата њујоршка книжевна агентка која е на одмор во Саншајн Фолс, Северна Каролина – град кој се чини дека е нејзината антитеза. Додека е таму, таа наидува на нејзиниот непријател, уредник на книги кој е во градот од свои скриени причини. Љубителите на книги од Емили Хенри е љубовно писмо до луѓето кои сакаат приказни – луѓето кои ги пишуваат, кои ги продаваат, кои ги уредуваат, кои ги читаат, кои ги слушаат, кои бегаат во нив. Но, тоа е исто така приказна за сестринството и тагата и припадноста и, да, вистинската љубов.

6. Романтична аудиокнига Љубов на мозокот од Али Хејзелвуд

Ова е една од најдобрите книги на Хејзелвуд и делумно е класична приказна за непријатели на љубовници, но, како и кај секој херој на Хејзелвуд, има многу повеќе отколку што се гледа.

7. Црвена, бела и кралска сина од Кејси МекКвистон

Најпродаваното деби на Кејси МекКвистон во Њујорк Тајмс е незаборавна кралска романса исполнета со духовити мајтапки и лажно пријателство што станува нешто повеќе. Откако конфронтацијата ги става во таблоидите, Хенри, принцот од Велс и Алекс Клермонт-Дијаз, првиот син на Америка, се принудени да склучат примирје. Но, како што се зближуваат, нивната новооткриена врска може да има меѓународно влијание врз политиката. Умешноста на Рамон де Окампо за дијалог ќе ве насмее додека го оживува овој урнебесен и трогателен роман.

8. Сведокот од Нора Робертс

Кога една ноќ на тинејџерски бунт оди ужасно погрешно, Елизабет Фич влегува во програмата за заштита на сведоци на само 16 години. Години подоцна, како Абигејл Ловери, таа живее мирен живот во Озарците, решена да остане скриена од руската толпа. На читателите на романтиката ќе им се допадне оваа нова книга на Нора Робертс.

9. Романтична аудиокнига вештерки ги завршуваат работите од Моли Харпер

Тоа е прекрасна и хумористична паранормална романтична неизвесност. Кога магичните моќи на вештерката Тами Џо Траск неочекувано ќе се зголемат, таа мора да се движи низ предизвиците на нејзините новооткриени способности.

10. Бриџертонови: Војводата и јас од Џулија Квин

Бриџертон е брзо темпо, впечатлива историска романтична аудио книга, која секој треба да ја слуша. Можеби сте ја гледале серијата на Нетфликс заснована на најпродаваниот роман на Џулија Квин во Њујорк Тајмс, дури и да не сте ја гледале, нема да зажалите што ја слушате оваа хумористична романтична аудио книга. Авторката Џил Барнет дури ја опиша Џулија Квин како современик на Џејн Остин.

11. Романтична аудиокнига Назад кон твојата љубов од Киана Александар

Обожавателите на романси од втора шанса ќе ја сакаат првата книга од серијата Јужни господа на Киана Александар, која следи група поранешни браќа од братството Тета Делта Тета. Бизнисменот и аспирант политичар Ксавиер Витед не очекува да ја најде жената која му го скрши срцето на свадбата на неговиот најдобар пријател, но кога ќе го види Имани Грант, тој е решен да ја освои назад.

12. Романтична аудиокнига Дел од твојот свет од Аби Хименез

Аби Хименез не само што е основач на наградуваната продавница за кекси Nadia Cakes – туку таа е автор и на неколку приказни кои ги надминуваат типичните ром-ком. Романите на Хименез ве водат на емотивни патувања кои ги влечат конците за вашето срце долго по завршувањето на слушањето. Дел од вашиот свет го наоѓа патот на докторот од ЕР, кој е работохолик, се вкрстува со градоначалникот на еден мал град кога нејзиниот автомобил ќе се заглави во канал.

13. Романтична аудиокнига Таа започнува со нас од Колин Хувер

Колин Хувер не е само неприкосновена кралица на #BookTok туку и на романтиката. Нејзините романи имаат тенденција да остават дел од себе во мојот ум и срце – Тоа започнува со нас не е исклучок. Оливија Сонг и стипса со стрела Колин Донел неверојатно го раскажуваат овој внимателен, убав и неопходен роман.

14. Романтична аудиокнига „Злосторства на страста“ од Џек Харбон

Злосторствата на страста на Џек Харбон е сон на самостоен аудио љубовник. Кажана преку епизоди на подкаст и сегменти од аудио изданија наменети да го отсликаат процесот на снимање на подкаст, ова е љубовна приказна која речиси се чувствува како документарен филм зад сцената.

Споделете ја објавата:

Најсовремена вештачка интелигенција

Започнете со Speaktor сега!

Поврзани написи

Отворање на функцијата текст во говор на TikTok
Speaktor

Како да користите текст во говор на TikTok?

Една од најголемите ѕвезди на TikTok е неговата гласовна функција за текст во говор. Наместо едноставно преклопување на текстот во вашето видео, сега можете да добивате преводи на глас да

Speaktor

Како да се користи текст во говор на раздор?

Како да направите раздор да ги чита вашите пораки? Во својата наједноставна форма, можете да ја користите командата „/tts“ за да користите текст-во-говор. Откако ќе напишете /tts, оставете празно место

Приспособување на поставките за текст во говор во Google Docs
Speaktor

Како да вклучите текст во говор со Google Docs?

Како да ја активирате екстензијата текст во говор на Google „Screen Reader“? Првото нешто што треба да се знае е дека само прелистувачот Google Chrome поддржува екстензија на Google „Screen

Претворете текст во говор на Инстаграм
Speaktor

Како да конвертирате текст во говор на Инстаграм?

Како да додадете текст во говор на макари на Инстаграм? Текст во говор е едно од најновите ажурирања на Инстаграм. Функцијата читање-текст-гласно на Instagram го претвора текстот во аудио. Покрај